„OWSIAKOKRZYŻOWANIE”

„Pasja według Jurka” – Albo „patriotyzm za serduszko”

Minęło co prawda już kilka dni od „ukrzyżowania”; ale „kamieniowanie” trwa w najlepsze i ma się coraz lepiej.
A że i tu ( polacy.eu.org ) znowu jak „Jurek z kapelusza” temat wyskoczył; to tak „se” skrobnę.

Owsiaka mogę prywatnie lubić, albo i nie; nie o to „kaman”*.
Tylko może bardziej o to, że już u zarania swojej działalności jasno i wyraźnie powiedział kościelnym cwaniakom; którzy nachalnie próbowali się podpiąć pod jego akcję za wszelką cenę i wszelkimi dostępnymi metodami – powiedział WON !
(przystanek „Jezus” który próbowano uskuteczniać równocześnie z „woodstockiem”, urządzanie „wystaw” „antyaborcyjnych” podczas imprez organizowanych przez pana Owsiaka, itd.)

I tym że gestem – zachował się jak Człowiek. (w przeciwieństwie do baranów; względnie „owieczek”*)
Nie trudno było się domyśleć, jaki będzie skutek i że sobie z „automatu” „przechlapał”…
„Przechlapał” sobie również tym, że nie robił nigdy tajemnicy ze swojego „ateizmu” – promując go tym samym „nachalnie” wśród młodzieży (rozumiem że promowanie katolicyzmu w „państwowych szkołach publicznych” jak i w polskim radiu i telavwivzji – jako jedynie słusznej drogi do „odmóżdżenia” – jest OK. i nie jest „nachalne”).
„Przechlapał” sobie tym, że „Śmie!” poddawać krytyce instytucje kościoła katolickiego!; i to gdzie – w POLSCE! W kraju pochodzenia wielkiego rodaka JPII ! (i takie tam inne… osobny temat).

Po czym zaczęła się nagonka środowisk „neosanchedrynu”; na orkiestrę i Owsiaka.
Niestety, dla tychże środowisk i na przekór im – orkiestra gra wesolutko do dzisiaj; z każdym rokiem udowadniając kto tylko szczeka, a kto coś rzeczywiście potrafi zrobić. Bo czy to się komuś podoba czy nie; to idea jest jak najbardziej szczytna.
I mimo tej całej skrzętnej nagonki; Owsiak udowodnił jedną znamienną rzecz, której środowiska neosanchedrynu i im podobne zdają się za żadną cenę nie dostrzegać.                Mało, że „nie dostrzegać”; za wszelką cenę próbują tę „rzecz” zmarginalizować.

Otóż udowodnił, że nasz Naród potrafi się wznieść ponad podziały ideologiczne i wyznaniowe – i robić coś złączony wspólną ideą.
(Nie bacząc na posapywania wszelkiej maści „gebelsów” z kk; jak ci pożal się panie Boże „autorzy” lub może lepiej „patrioci”, zamieszczanych tu i ówdzie paszkwili „antyowsiakowych”).

I skończcie „ludziska” już z tymi „ile to orkiestra wydaje i zarabia i jakim to Owsiak samochodem nie jeździ…” wszystkie wyliczenia kosztów orkiestry i samego Owsiaka możecie łatwo znaleźć, wujek google nie gryzie.
W przeciwieństwie do wszystkich tzw. „charytatywnych” organizacji pod egidą kk działających bez podatków i poza wszelką kontrolą państwa (albo pod iluzoryczną); tak jak zawsze, w związku z orkiestrą wyciągany do „porównań” caritas, i udzielających iluzorycznej pomocy. (swoją drogą nikt im nie zabrania zorganizować czegoś podobnego)
Pomijam też kwestie, że Owsiak i jego „wesoła trupa” robią coś, o co powinno dbać państwo.
Ale jak zdarzyło mi się wrzucić do puszki kilka złotych to widziałem, że „być może” przyczynię się do czegoś dobrego. Gdybym wrzucił do kościelnej skarbonki – to miałbym poczucie pewności, że gdzieś na świecie przyczyniłem się do wprowadzenia – „demokracji”, lub inaczej mówiąc; do umacniania potęgi i władzy struktur kościoła na świecie.
Następną kwestią są próby wyliczania ile to nasze „państwo”; dokłada do „Orkiestry”.
Aż „żal dupsko ściska”.*
A to dlatego, że jak się weźmie kalkulator i policzy kilka „rzeczy”…. Tylko kilka – Pensje katechetów w szkołach, pensje księży zatrudnianych obligatoryjnie w pawie każdym szpitalu, pensje kapelanów we wszelkich jednostkach wojskowych, urzędach celnych…, księżowskie emeryturki, ogrzewanie kościołów, oświetlenie kościołów, remonty kościołów (większość to „zabytki” a więc PKZ-ty…, wizyty „papieskie”…zabytki naszego poniżenia…      Wszelkie „okołokościelne” „interesiki” jak niesławna „StellaMaris”; którędy to wyprowadza się ogromne sumy pieniędzy, a ilości „firm” związanych z kościołem jest …sporo.    Wszelkiej maści „komisje majątkowe”, pod których to egidą po 89tym zaczęto rozbierać „Nasz Kraj” (bo „de facto” jest to czwarty rozbiór Polski, tym razem przez Watykan). Itp. itd. (mógłbym tak kilka dni)
O tysiącach pomników samego tylko JPII i innych „krzyży”, w których to fundowaniu za publiczne pieniądze prześcigali się „funkcjonariusze publiczni” w całej Polsce nie wspomnę..

„Ukrzyżowany Kraj” – Cyrk nie „Państwo”.

Tak więc człowiekowi; który by nawet „średnio” pojmował „matematykę” – może wyjść (ostrożnie licząc), że to tak gdzieś jedna trzecia budżetu naszego kraju. Biednego kraju.             Biednego przez „nich”; a kościół Katolicki od zawsze; jest i był „ich” agendą.
Właśnie dlatego takie inicjatywy im nie w smak, neosanhedryn zawsze wolał dzielić ludzi niż łączyć – dzieli i rządzi w końcu ładny kawał czasu i doświadczenia ująć im nie sposób.
Więc skoro ci wszyscy „orkiestropyszczaki”, tak się martwią „budżetem” poszczególnych miast czy kraju; to może by tak, choć nieśmiało i cichutko – zaprotestowali przeciwko ustawicznemu okradaniu państwa Polskiego przez Kościół i Watykan?!

Więc skoro tak się „pyszczy” i wyszydza orkiestrę i Owsiaka, którego powtarzam można lubić lub nie, to obraża się wszystkich ludzi w Polsce. Powtórzę się;

Obraża się Polaków którzy złączeni wspólną ideą odstawiwszy na bok swoje poglądy polityczne czy „orientacje” wyznaniowe; „uświęcają” w ten sposób „narodową solidarnośćCzy robienie czegoś wspólnie przez cały Naród; nie jest wyrazem „patriotyzmu”?

Na koniec jak zwykle zachęcam gorąco – zamiast tracić czas i rozum na religię; wybrać się do biblioteki, albo choć godzinkę „pogooglować” – historia to ciekawa sprawa, i powtarzać się „uwielbia”.

r

Ps. Kiedyś Bardzo ceniłem twórczość pana Ziemkiewicza, była …inspirująca. Niestety od iluś już tam lat, stał się w swojej publicystyce piewcą „jedynej słusznej” drogi. Nie wiem co o tym sądzić ale myślę, że proza panu Rafałowi wychodziła z pod pióra o wiele lepsza, niż inne „formy” literackie.

(…* – no, jak to ja 🙂

Z noworocznym pozdrowieniem

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii polemiki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s